Trampolína si v posledních letech našla své místo na zahradách rodinných domů. Představuje jasnou formu zábavy a mimo to si i díky ní prokrvíte a protáhnete celé tělo. Než si půjdete trampolínu koupit, měli byste vědět pár užitečných informací.

Jak správně vybrat trampolínu

Trampolína neslouží primárně jen k zábavě pro celou rodinu, ale skákání pár minut denně pomůže vašemu organismu a rozhýbe ztuhlé svaly a klouby. V první řadě je důležité si říct, kolik lidí bude takovou trampolínu používat. Od toho se samozřejmě odvíjí její velikost a nosnost. Ještě před samotným výběrem se ujistěte, že máte na zahradě nebo na místě, kam ji chcete umístit, dostatečný prostor.

Kolem trampolíny musí být z bezpečnostních důvodů alespoň jeden metr bez překážek. Neměli byste jí tedy umisťovat do malých prostor, kde může dojít k úrazu. Je důležité také zvážit nosnost trampolíny. Ta největší se pohybuje někde mezi 150 kg. Podle normy Evropské Unie je zakázáno používat trampolínu více jak jedním člověkem současně. Je ale jasné, že málokdo se tohoto pravidla drží.

Dětské trampolíny bývají menších rozměrů a jsou určené jen pro ty nejmenší. Pokud tedy víte, že bude trampolínu využívat jen vaše ratolest, investujte do přímo určeného modelu pro děti. Dětská trampolína bývá více zabezpečena, a to právě kvůli častým úrazům dětí. Pokud máte v bytě nedostatek místa, kupte skládací trampolínu, kterou v případě nutnosti úsporně uschováte.

Náhradní díly

Jelikož ani zahradní trampolíny a jakékoliv jiné typy nevydrží navěky, je nutné dbát o jejich pravidelnou údržbu. Předejdete tím mnoha zraněním. Stačí pravidelně kontrolovat stav pružin a zabezpečit trampolínu ochranným krytem, abyste zraněním předešli.

Nejlevnější zahradní trampolína stojí několik málo tisíc korun. Chcete-li ale jistotu, že se pravděpodobnost úrazu sníží, investuje do dražších a také bezpečnostních prvků.

Širokou nabídku trampolín naleznete na www.hawaj.cz.