Co dělat pro zdravé nohy? Pořiďte jim zdravotní obuv
Noha je dokonalé inženýrské i umělecké dílo. Sama o sobě je uzpůsobená tak, aby byla schopná chodit po rovném povrchu. Výrobci mnohých bot jdou však zcela proti přírodě, nabízí modely obuvi se zúženými špičkami, vysokou pěnovou podrážkou, vyvýšeným postavením paty a dalšími prvky, jež jsou úplně nesmyslné.
Většina populace si bohužel vybírá obuv čistě podle vzhledu a upřednostňuje přesně ty výše popsané prvky, jež pro zdraví nohou nejsou zrovna ideální. Úzké boty s vysokou podrážkou jsou totiž moderní. Jenže co na to řeknou vaše nohy?
Problém máte možná již nyní, pouze ho nevidíte
Vás nohy nebolí, nemáte bolesti páteře, na nohou nepozorujete žádné otlaky ani puchýře, takže se domníváte, že můžete nosit jakékoliv boty? Ne tak docela. Ve chvíli, kdy se objeví tyto potíže, je totiž už docela pozdě. Daleko lepší je začít s prevencí dříve a koupit si zdravotní obuv už ve chvíli, kdy ještě žádné potíže nemáte.
Vždyť například česká zdravotní obuv Santé se vyrábí i v dětském provedení. Ne náhodou, u dětí je velmi důležité, aby nosily správné boty kvůli správnému vývoji nohy.
Nemusíte vyměnit celý botník a nosit pouze zdravotní obuv
Pokud si pod zdravotní obuví představujete pouze babičkovské pantofle, podívejte se na obuv Santé. Uvidíte, že to jde i jinak. Lze si pořídit zdravotní mokasíny či polobotky, které se nemusíte stydět nosit.
Nikdo vám však nediktuje kupovat si výhradně zdravotní obuv. Bez obav si občas vezměte lodičky na podpatku, baleríny s plochou podrážkou nebo jiné boty. Důležité je, abyste většinu času trávili v kvalitní obuvi. V zaměstnání nebo škole se přezouvejte do zdravotních pantoflí, díky tomu bude vaše noha po většinu času v pohodlné a prodyšné obuvi.
A ještě něco. Zdravotní obuv je sice o něco dražší, ovšem investujete do bot z kvalitní usně, s tvarovanou stélkou, protiskluzovou podešví a jinými kvalitními parametry. Takové boty vydrží sloužit dlouhá léta.
Napsat komentář