Ve vaší matraci bydlí desetitisíce roztočů. Vystěhujte je
V jednom gramu prachu je přibližně 2500 roztočů. Pokud jste matraci nečistili třeba rok, představte si, kolik jich s vámi asi sdílí lůžko. Přečtěte si, jak o matraci pečovat, abyste populaci roztočů razantně snížili.
Roztoči si libují ve vlhkém a teplém prostředí. Špatně odvětrávaná matrace je pro ně něco jako hračka pro malé dítě. Řešení je ale jednoduché. Pravidelně se o matraci starejte. Nejen, že se zbavíte většiny roztočů, ale výrazně prodloužíte i její životnost.
Vysávejte, větrejte, otáčejte
Základem pro to, aby vaše matrace správně dýchala, je správný podklad. Ideální jsou lamelové rošty, díky kterým pod matrací proudí vzduch, nezapařuje se a netvoří se plísně.
Doslova kladivem na roztoče je pračka. Pokud má vaše matrace snímatelný potah, pravidelně jej perte, alespoň na 60 stupňů. Např. každé druhé povlékání. Při každém povlékání potom matraci alespoň vysajte. Pokud vy nebo někdo z vaší rodiny trpíte alergiemi, doporučujeme ještě častější praní.
Objem prachu v matraci pomáhá výrazně snížit také časté otáčení matrace. Otáčejte ji jak horizontálně, tak vertikálně. Vždy když ji otáčíte, zároveň ji na chvíli vyvětrejte. Ideálně ji postavte ven, ale stačí i třeba k oknu. Důležitý je čerstvý vzduch.
Menší prašnosti napomáhá i vzdušnost samotné matrace
Ideální proti roztočům jsou matrace z polyuretanových nebo BIO pěn. Jsou velmi vzdušné a dobře větrají. Např. matrace Spring VITAL v sobě spojuje tyto vlastnosti spolu se skvělým konstrukčním řešením podporujícím páteř.
Dýchání matrace pomáhá i topper. Vrchní krycí matrace CLIMA VISCO je díky perforované PUR pěně dokonale odvětrávaná a uvnitř nevzniká nadměrná vlhkost. Topper má zároveň i antibakteriální účinky.
Všechny matrace od české společnosti společnosti PiCaSo jsou vzdušné a pokud se o ně budete správně starat, vydrží vám dlouhé roky a roztoči se od nich budou držet dál.
Napsat komentář