4 důležité informace, které byste měli vědět o plazmaterapii
Zpomalit stárnutí pokožky můžete mnoha metodami moderní estetické medicíny. Jednou z nich je právě plazmaterapie. Chcete se o ní dozvědět více?
1. Plazmaterapie a její účinky na pokožku
Plazmaterapie neboli plazmalifting je metoda využívající aplikaci vlastní plazmy s obsahem krevních destiček s růstovými faktory. Ty aktivují kožní buňky a podporují tvorbu kolagenu. Po aplikaci podporují zpevnění pokožky a zvýšení její odolnosti. Zároveň dochází k regeneraci poškozených buněk. Výhodou je využití tělu vlastních látek, které je bezpečné.
Podstoupit lze klasickou plazmaterapii nebo metodu plazmaterapie RegenPlazmou ACR, se kterou mají výborné zkušenosti na pražské BcD Clinic, klinice estetické, žilní a miniinvazivní plastické chirurgie.
2. Kdo a v jakých případech může plazmaterapii podstoupit
Plazmaterapie není jen kosmetickou metodou vhodnou pro zpomalení stárnutí pokožky, ale využívá se také při řadě léčebných úkonů. V estetické dermatologii je označována spíše jako plazmalifting a využívá se na vyhlazení vrásek, ke korekci kruhů pod očima nebo k vypnutí a zpevnění povadlé pleti. Plazmaterapii mohou proto bez obav využít i alergici nebo osoby s citlivou pokožkou.
Své místo má při léčbě různých typů jizev, při vypadávání vlasů nebo při léčbě bércových vředů a chronických ran. V oblasti sportu se plazmaterapie hodí k léčbě šlach a kloubů.
O plazmaterapii by neměli uvažovat lidé trpící poruchou srážlivosti krve či užívající léky k ředění krve, osoby s infekčním onemocněním či probíhajícím zánětem v místě zamýšleného zákroku. Před zákrokem je vhodné na 48 hodin vysadit antirevmatika.
Další užitečné informace zjistíte na wikipedii.
3. Plazmaterapie je šetrná
Zákroku se určitě bát nemusíte. Jako první je vám odebráno 8–20 ml krve, ze které je získána plazma v tekuté a gelovité formě. Na místo, kde bude plazmaterapie aplikována je nanesena anestetická mast. Tekutá plazma je poté pomocí drobných vpichů aplikována do podkoží. Gelovitá forma se využívá na výplně vrásek. Zákrok trvá přibližně 30-40 minut.
Po zákroku může být pokožka v místě vpichů lehce začervenalá a mohou se objevit drobné modřinky, ale hned druhý den po plazmaterapii je možné vykonávat běžné činnosti. Jediným omezením je sluneční záření, kterému byste se měli přibližně po zákroku vyhýbat a aplikovat přípravky s ochrannými SPF faktory
4. Efekt plazmaterapie si budete užívat až 12 měsíců
Plazmaterapii je vhodné podstoupit zpravidla ve dvou až třech dávkách, které by mezi sebou měly mít rozestup 14 dní až měsíc. Samotný efekt nastupuje po 2-3 týdnech a pokud je dodržen postup aplikací, můžete se z výsledku těšit dalších 8-12 měsíců podle toho, jakou máte pleť a jaký je váš životní styl.
Přečtěte si také naše další tipy na účinné metody pro omlazení pleti.
Napsat komentář